Odchudzający plan Protal

Odchudzający plan Protal

Autorem odchudzającego planu Protal jest francuski dietetyk Pierre Ducan, który w oparciu o obserwację psychologiczną osób cierpiących na otyłość, opracował dietę białkową składającą się z czterech etapów, fazy uderzeniowej i naprzemiennej mającej na celu zrzucanie z wagi zbędnych kilogramów i fazy utrwalania i stabilizacji, które mają za zadanie utrzymanie osiągniętych rezultatów i unikniecie efektu jo-jo.

Dzięki temu, że stosowana kuracja już od początku jej realizacji jest gwarancją szybkiej utraty wagi, a także utrzymania osiągniętych efektów po jej zakończeniu bez dodatkowych, katorżniczych ćwiczeń, odniosła ona ogromny sukces w wielu krajach, a w Polsce bije rekordy popularności.

Warto też podkreślić to, że stosując dietę proteinową, nie musimy się głodzić. Jemy, ile chcemy pod warunkiem, że do swojego jadłospisu wprowadzamy ściśle określone produkty dozwolone na danym etapie odchudzania.

Poza tym, w diecie białkowej nie ma miejsca na puste kalorie, które nic nam nie dają, a więc wyrzucamy z niej trunki alkoholowe, chipsy i cukry, które nie dostarczają nam odpowiednich wartości odżywczych ani nie hamują uczucia łaknienia, a wręcz przeciwnie potęgują apetyt.

Trzeba zaznaczyć także to, że dieta Ducana wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej , a w jej miejscu przyrost tkanki mięśniowej, w szczególności gdy wprowadzamy do niej napój proteinowy i aktywnie ćwiczymy fizycznie. Dlatego często także stosują ją sportowcy, którym szczególnie zależy na błyskawicznym wzroście mięśni.

Bez wątpienia, dieta białkowa jest bardzo bezpieczna, mogą ją stosować praktycznie wszyscy, jednak w przypadku osób zmagających się z alergią czy kobiet w ciąży bądź karmiących piersią wymagana jest fachowa porada lekarska.

Nie musimy się martwić także o to, że nie będziemy potrafić opracować właściwego jadłospisu czy przygotować smacznych potraw, gdyż na rynku wydawniczym jest dostępnych wiele publikacji i poradników na temat diety Ducana. A, więc osoba nawet nieobeznania z tematem, może uzyskać na ich podstawie rzeczowe porady z zakresu stosowania diety białkowej.

Jak widać, dieta proteinowa ma wiele zalet, przede wszystkim konsekwentne jej stosowanie pozwoli w szybkim tempie na osiągnięcie idealnej sylwetki bez strasznych wyrzeczeń.

Back to Top