Koktajl proteinowy i placek owsiany

Niektórzy specjaliści uważają, że bardzo ważną rolę w diecie białkowej odgrywają koktajle proteinowe, które wspomagają proces odchudzania i są bardzo proste w przyrządzeniu.

Co to jest koktajl proteinowy?

Jest to napój, który zawiera dużą ilość białka niezbędnego do budowy tkanki mięśniowej. Sporządzany jest na bazie wody bądź mleka, można także dodać do niego owoce.

Jaką rolę odgrywa koktajl proteinowy w procesie odchudzania?

Oczywiście, białko i produkty białkowe sprzyjają spalaniu tkanki tłuszczowej i tworzeniu się mięśni, które potrzebują więcej energii, co skutkuje szybszym i większym spalaniu kalorii. Niektórzy fachowcy uważają, że regularne kosztowanie napojów białkowych może doprowadzić nawet do tracenia 2-3kg wagi w przeciągu miesiąca. Ale nie ma nic za darmo, aby osiągnąć powyższy efekt, trzeba także ćwiczyć fizycznie. Stanowią one często podstawę diety sportowców, którzy piję je dwa razy dziennie.

Jak przyrządzić koktajl proteinowy?

Każdy koktajl proteinowy przyrządza się w bardzo prosty sposób, trzeba tylko wymieszać odpowiednio dobrane produkty, które najczęściej stanowią: proszek proteinowy, mleko, czasami owoce.

Warto też dodać, że dieta białkowa w początkowej fazie może być dla nas trudna do zniesienia, gdyż nie ma w niej miejsca na tradycyjny chleb. A jak, wiadomo stanowi on postawę naszego menu, zwłaszcza śniadania czy kolacji.

Dlatego alternatywą dla osób, które nie mogą się obejść bez pieczywa jest placek osiany sporządzany na bazie otrąb, które przede wszystkim zmniejsza uczucie pragnienia. Oprócz tego, że jest smaczny, to wchłania wiele kalorii, ale w jego spożywaniu trzeba zachować umiar, dozwolony jest tylko raz dziennie.

Można go przygotować w bardzo prosty sposób.

Na początku mieszamy łyżkę otrąb pszennych z dwiema łyżkami otrąb owsianych. Następnie dodajemy łyżkę odtłuszczonego twarogu i jajko lub samo białko. Na koniec wykładamy papkę na patelnię wysmarowaną oliwą i pieczemy na złocisty kolor.

Informacje:

audioxen tabletki I ravestin ile kapsułek w opakowaniu I detosil cena allegro I uronal sklep

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *