Kalkulator wagi kobiety ciężarnej

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, iż wiele kobiet tak naprawdę nie wie, ile powinny przytyć w ciąży, by zapewnić prawidłowy rozwój dziecka i po urodzeniu malucha nie zyskać wielu zbędnych kilogramów, które niesłychanie trudno zgubić. Oczywiście, wzrost wagi kobiety w ciąży zawsze powinien monitorować lekarz, które jest w stanie określić to czy jest ona prawidłowa, czy też przeciwnie, posiadamy nadwagę lub niedowagę. Z pewnością, bardzo pomocny w jej obliczaniu jest również kalkulator wagi ciążowej, dzięki któremu jesteśmy w stanie określić, ile powinniśmy przytyć w każdym tygodniu ciąży.

Trzeba zaznaczyć to, iż większość kalkulatorów wagi ciążowej jest dostępnych w Internecie i aby je odnaleźć, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Poza tym, są one w zupełności darmowe, w związku z czym za ich pomocą można w każdej chwili obliczać prawidłowy przyrost wagi w kolejnych tygodniach ciąży. Na uwagę zasługuje również fakt, iż kalkulatory są łatwe w obsłudze i bez najmniejszych problemów przyszłe mamy będą mogły się nimi posługiwać. Warto wspomnieć o tym, iż pokazują one przybliżoną średnią wagę kobiet w ciąży na podstawie danych statystycznych. Otóż, mowa tu o takich danych jak wzrost i waga kobiety na początku ciąży, na podstawie których obliczany jest prawidłowy przyrost wagi w kolejnych tygodniach, z uwzględnieniem przedziałów od – do, oraz wagi średniej. A, co ciekawe w sieci możemy też odnaleźć kalkulatory wagi dla ciąż bliźniaczych, które są pewnego rodzaju nowością, bowiem są dostępne od niedawna.

Aby pokazać, jak wyglądają obliczenia wagi ciążowej, podajemy przykładowe wyniki, dla kobiety, która przed ciążą ważyła 55 kg przy wzroście 170 cm:

4 tydzień: średnia 55,3 kg, min 55,3 kg- max 55,4 kg,
8 tydzień: średnia 55,7 kg, min 55,6 kg- max 55,8 kg,
12 tydzień: średnia 56,7 kg, min 6,4 kg- max 57,1 kg,
16 tydzień: średnia 58,5 kg, min 57,9 kg- max 59,1 kg,
20 tydzień: średnia 60,5 kg, min 59,5 kg- max 61,5 kg,
24 tydzień: średnia 62,8 kg, min 61,5 kg- max 64,3 kg,
28 tydzień: średnia 65,1 kg, min 63,4 kg- max 67 kg,
32 tydzień: średnia 66,9 kg, min 64,8 kg- max 69,1 kg,
36 tydzień: średnia 68,6 kg, min 66,3 kg- max 71,1 kg,
40 tydzień: średnia 70,4 kg, min 67,7 kg– max 73,2 kg.

Należy wspomnieć o tym, iż powyższe wyliczenia są tylko przykładowe i nie trzeba popadać w panikę, jeżeli nasza waga niewiele różni się od nich. Natomiast w przypadku większych odstępstw od normy warto zasięgnąć opinii lekarza, który opiekuje się nami w ciąży, ponieważ zna nas najlepiej i wie czy przyrost naszej wagi jest prawidłowy czy też nie. Ponadto, może on zasugerować nam zmianę jadłospisu, by nasza waga nie odbiegała za bardzo od normy, zwłaszcza kiedy jest zbyt niska, bowiem może doprowadzić do anemii. Oprócz tego, każda kobieta jest inna, jedna posiada skłonności to tycia w stanie błogosławionym, a inna wręcz przeciwnie, bardzo przybiera na wadze w ciąży, bez względu na to czy je dużo, czy mało.

A, więc kalkulatory wagi ciążowej są przydatne, gdyż pozawalają nam monitorować przyrost wagi w ciąży.

Więcej informacji:

audioxen producent I ravestin suplement I detosil test I preparat uronal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *