Dieta białkowa a ciąża

Ostatnio, ogromnym zainteresowaniem cieszy się dieta proteinowa Ducana, która gwarantuje osiągnięcie wymarzonej sylwetki w szybkim czasie. Większość osób uważa ją za najlepszą kurację. Ale czy tak naprawdę każdy może ją stosować? Czy jest ona odpowiednia dla kobiet w ciąży?

Coraz częściej przyszłe mamy obawiają się tego, że w okresie oczekiwania na maleństwo, będą miały tendencję do tycia i później nie będą mogły wrócić do swojej dawnej figury. W związku z tym, szukają sposobu, aby nie przybrać na wadze zbyt wielu kilogramów, aby zmieścić się w książkowym przedziale (8-12 kg) określającym, ile kobieta powinna przytyć w stanie błogosławionym Oczywiście, ustalając właściwą wagę kobiety przed narodzinami dziecka, trzeba także wziąć pod uwagę wzrost przyszłej matki i liczbę wcześniejszych porodów.

Warto podkreślić, że dieta białkowa jest bardzo bezpieczna i także kobiety ciężarne mogą ją stosować, wymaga ona tylko pewnej modyfikacji, w związku z tym, że dzieci przebywające w brzuchu matki potrzebują licznych witamin i produktów odżywczych.

Otóż, przyszłe mamy mogą stosować tylko przekształconą trzecią fazę utrwalania. Po pierwsze, muszą dwukrotnie zwiększyć liczbę spożywanych owoców i warzyw. Poza tym, w miejsce beztłuszczowego nabiału należy wprowadzić półtłusty. Bezwzględnie, trzeba zlikwidować dzień, w którym spożywamy wyłącznie produkty białkowe, tzw. proteinowy czwartek.

Natomiast, jeśli kobieta przed ciążą miała już problemy z nadwagą, musi ona dodatkowo zrezygnować z odświętnych posiłków i wyrzucić z jadłospisu skrobię. Wskazane jest wtedy stosowanie także proteinowego czwartku. W skrajnych przypadkach, gdy otyłość matki zagraża dziecku, jest możliwe wprowadzenie do diety fazy uderzeniowej i naprzemiennej, ale tylko po konsultacji z lekarzem.

Warto też wspomnieć o tym, że dietę białkową można także stosować po ciąży, ale tylko wtedy, gdy nie karmimy już dziecka piersią. Wiadomą sprawą jest to, że noworodek potrzebuje wielu produktów odżywczych, które dostarczane są wraz z mlekiem matki. A, więc wszelkie diety, które wiążą się z ograniczeniem lub wyrzuceniem z jadłospisu pewnych potraw, mogłyby mu poważnie zaszkodzić.

Na koniec warto podkreślić to, że każda kobieta przechodzi przez okres ciąży inaczej, więc najlepiej przed wprowadzeniem w życie jakiejkolwiek diety dobrze jest zasięgnąć opinii fachowców.

Źródło:

audioxen stosowanie I ravestin ile kosztuje I detosil opinie skład I uronal na nietrzymanie moczu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *