Alkohol w diecie proteinowej

Jeśli pragniemy zgubić kilka zbędnych kilogramów, to musimy pamiętać o tym, że alkohol jest napojem niepożądanym przy stosowaniu każdej diety, gdyż zawiera tzw. puste kalorie, które dodatkowo mogą wzmagać apetyt. Poza tym, po wypiciu kilka kieliszków wina czy paru drinków często nie potrafimy zapanować nad naszym łaknieniem i spożywając różne produkty, nie jesteśmy w stanie się kontrolować i chętniej sięgamy, np. po słone paluszki czy chipsy, tym samym marnując efekty wcześniejszego odchudzania.

W przypadku diety białkowej Dukana o spożywaniu mocniejszych trunków musimy zapomnieć w fazie uderzeniowej i naprzemiennej, gdyż jego nadmierne picie może się dla nas zakończyć tragicznie. Z pewnością, kosztowanie, np. wódki czy wina niekorzystnie wpływa na i tak już zapracowaną wątrobę i kanaliki nerkowe, a wiadomo, że właściwa przemiana materii jest podstawą diety proteinowej.

Warto też dodać to, że pod wpływem alkoholu nasz organizm, który odwykł od węglowodanów, zatrzyma się w procesie odchudzania, a więc trzeba będzie dietę rozpocząć od nowa, a w najgorszym wypadku może dojść do zatrucia pokarmowego, biegunki, wymiotów, strasznego bólu głowy i osłabnięcia.

Poza tym, gdy jesteśmy na diecie białkowej, proces upijania się przebiega niezwykle szybko i może się nawet zdarzyć tak, że osoba, która wcześniej mogła spokojnie wypić kilka piwek, po jednym małym będzie prawie sztywna, a nazajutrz czeka ją okropny kac.

Na małego drinka czy lampkę wina możemy pozwolić sobie dopiero w fazie utrwalania, chociaż trzeba zachować umiar. Jeśli nie potrafimy powstrzymać się od kosztowania mocnych napojów, lepiej ich nie próbujmy, bo zmarnujemy wyniki, które wcześniej z trudem osiągnęliśmy, a poza tym istnieje duże ryzyko efektu jo-jo.

Oczywiście, gdy decydujemy się na wprowadzenie alkoholu do naszego jadłospisu, cały czas musimy monitorować to, w jaki sposób nasz organizm reaguje na niego, nie możemy lekceważyć żadnych sygnałów ostrzegawczych, jakie nam wysyła, np. w postaci nudności czy nagłego osłabnięcia, gdyż nasze zdrowie jest najważniejsze.

Bez wątpienia, najlepiej byłoby wyrzucić całkowicie procentowe na poje z naszej diety, gdyż tak naprawdę ich spożywanie nic nam nie daje, nie zaspokoi uczucia głodu czy pragnienia, a wręcz przeciwnie, je wzmaga. Dlatego nie ma co ryzykować, najlepiej zastąpić go zdrową, niegazowaną i tańszą wodą mineralną. Będziemy wtedy zdrowsi, szybciej osiągniemy wymarzoną sylwetkę i łatwiej będzie nam ją utrzymać.

Przeczytaj:

audioxen allegro I ravestin czy kupie w aptece I detosil stosowanie I uronal revita pharm cena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *